Tamás József sorozata 14.

Ezt a fotót nem azért készítettem el, mert a fotográfus számára olyan attraktív lenne, hogy muszáj előkapni a gépet. Egyszerűen azért, mert – feltételezem - minden bajai polgár számára felháborító és fájdalmas a látható épület állapota. Fiatalságunk egyik kedvelt találkozóhelye volt az Uránia mozi és környezete. Az épületnek helyet adó tér szépen rendbe lett téve, de a volt mozi közösségi funkciója mind a mai napig nem állt helyre. Az épület - legalábbis a frontja - randa seb a téren. Amennyiben ebben tévedek vagy hiányosak az ismereteim, illetékesek biztosan ki tudnak javítani, amit szívesen vennénk sokan, tájékozatlan bajaiak.