Kedvező tapasztalatai alapján Görbe Ferenc, a Duna Fotóklub titkára hívta csoportjukba. Később az elnökké választott Görbe Ferenc mellett a klub titkára lett. A társakhoz és tevékenységéhez való hűségének bizonyítéka, hogy jelenleg 45 éves tagsági viszonya van, örökös, tiszteletbeli tag. A Duna Fotóklub létének átmentése azzal volt megoldható, hogy egyesületté alakult. Tamás József lett az első elnök. Korábbi létük anyagának rendezetté, elemezhetővé tétele, az egyesület működéséhez az új szervezeti forma megteremtése, új tagokkal való bővítés, a fotózásban megjelenő forradalmat jelentő gyakorlat és elmélet megismerése és elterjesztése vállalt és végrehajtott feladata lett. Személyes példamutatása, megbízhatósága, következetessége forrása lett a mai országos hírnevet is jelentő állapotnak.
Dr. Cseh Béla
