A közel 100 éves épület – valamikor a Járási Hivatal volt- a város egyik emblematikus épülete. Központi helyen van, árkádjai alatt szívesen tartózkodnak az ott tanuló diákok szünetekben, tanórák előtt és után. Most még itt van a Bányai Júlia Technikum és Szakképző Iskola mellett a városi rendőrség is egy ideig.
Biztosan sokan vannak, akiknek személyes élményeik vannak az épülettel kapcsolatban úgy ügyfél, mint diák minőségben.
