Városi séták

A Bajai Városvédő és –szépítő Egyesület idei
„Városi séták”
sorozatának 3. eseményére hívja tagjait és érdeklődő vendégeit.
A program 2019. október 25-én, pénteken 16.30 órakor kezdődik az Éber-házban (Jókai utca).
Téma: a személyességről.

Háziasszonyunk: Kollár Jánosné Éber Orsika

Városi séták

Meghívó a Bajai Városvédő és –szépítő Egyesület 2. városi sétájára.
Témája: Virágos Belváros.
Időpont: 2019. szeptember 13., péntek 1630.
Találkozás: a főtér Sugovica felőli oldalán, nagyjából középen.
Útvonal: Szentháromság tér – Sétáló utca – Tóth Kálmán tér – Szent Imre tér.
A séta szakmai vezetői: Jász Anikó és Burszki Darinka.

Városi séták

A Bajai Városvédő és -szépítő Egyesület
sok szeretettel meghívja
Önt és kedves barátait
2019. május 10-én 16 órára

Városi séták

rendezvényére a szentistváni városrészbe.

További részletek a mellékelt meghívón találhatók.

Virágos iskolák, virágos óvodák

A Bajai Városvédő és –szépítő Egyesület által kezdeményezett, Baja Város Önkormányzat és a Bajai Kommunális és Szolgáltató Nonprofit KFT által finanszírozott „Virágos iskolák, virágos óvodák” programot 3. alkalommal hirdetjük meg a bajai oktatási intézményeknek.

Az előző két esztendőben megszaporodtak a virágok a gyermekek környezetében, amely arról árulkodik: pedagógusok és szülők egyaránt fontosnak tartják annak a környezetnek az esztétikai minőségét, amelyben gyermekeik emberré válnak.

Meghívó a Bajai Városvédő és -szépítő Egyesület közgyűlésére

Tisztelt Egyesületi Tag!

A Bajai Városvédő és -szépítő Egyesület a 2018. évi munkát értékelő közgyűlését 2019. február 28-án, csütörtökön 16:30‑kor tartja Baján a Belvárosi Közösségi Házban (volt Tiszti klub).

Napirendi pontok:
1. Beszámoló a 2018. évi munkáról. Előadó:  dr. Cseh Béla.
2. Beszámoló a 2018. év gazdálkodásáról. Előadó: Ritter Annamária.
3. Bejelentések.

A második „Virágos iskolák, virágos óvodák” program eredménye

2018. november 6-án tartották a második alkalommal meghirdetett virágos verseny eredményhirdetését, amelyen ezúttal díjak helyett arany, ezüst és bronz minősítéseket osztottak ki. A minősítések mellé facsemetéket és virágtöveket kaptak az intézmények. Az óvodák és az iskolák külön kategóriában versenyeztek.
A díjátadóról és a programról további részleteket olvashatnak Baja város honlapján.

Az alábbi eredmények születtek:

„Virágos iskolák, virágos óvodák” program

A Bajai Városvédő és -szépítő Egyesület, a Bajai Polgármesteri Hivatal és a Bajai Kommunális és Szolgáltató Nonprofit Kft. Kertészeti Ágazata támogatásával 2. alkalommal hirdeti meg a bajai oktatási intézményeknek a „Virágos iskolák, virágos óvodák” programot. Az 1. kiírást záró eredményhirdetést többen dicsérték, s szavaikból úgy tűnt, szívesen lesznek részesei az újabb versengésnek.